Žákovský parlament

(odkaz)

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT

Co je naším úkolem?

Žákovský parlament tvoří žáci 3. - 9. třídy (z každé třídy jsou vybráni 2 žáci), kteří chtějí škole pomoct, spolupracovat s ní, nebo na ní chtějí např. něco změnit …, jsou to ale vždy žáci, kteří se nesmí bát vyjádřit svůj názor. Žákovský parlament je důležitou součástí naší školy. Naším úmyslem je přenášet myšlenky, nápady nebo třeba nedostatky žáků rovnou výš a naopak. Členové zastupují své spolužáky a snaží se prosadit jejich požadavky a nápady v organizaci školního roku.

KDY SE BUDEME SCHÁZET?

Členové se budou scházet zhruba jednou za měsíc.Vždy projednají aktuality, požadavky žáků, organizaci školy, budoucí akce. Poté tyto zprávy v průběhu týdne předají do svých tříd spolužákům a třídním učitelům.

Z každého zasedání bude také proveden zápis, který si budou na stránkách školy moci přečíst všichni žáci, učitelé, rodiče.....

První on-line schůzka žákovského parlamentu proběhla
ve čtvrtek 26. 11. 2020 v prostředí googlemeet od 17:00h.

VOLBY DO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

Zástupce jednotlivých tříd volí na začátku školního roku samy třídy ve spolupráci s třídním učitelem.

Z důvodu nařízení vlády ČR došlo k přerušení prezenční formy výuky. Právě proto letošní školní rok neproběhly zatím volby do žákovského parlamentu. Platí tedy to, že vás žáky budou zatím zastupovat ti, kteří byli zvoleni minulý rok. V šesté třídě (bývalá pátá) zástupce parlamentu zvolí prozatím třídní učitel.

Vánoční hraní

Na středu 18. prosince přichystali žáci ŠKOLNÍHO PARLAMENTU Vánoční hraní - mezitřídní turnaj v deskových hrách.

Děti z první třídy se prostřednictvím hry Gobbit ocitají na stejnojmenném ostrově ve zběsilém souboji o potravu. V rychlé postřehové hře se snaží v potravinovém řetězci uchránit vlastní zvířata proti číhajícím soupeřům. Na kartách jsou zobrazena tři zvířata ve třech barvách, která sami sebe žerou právě dle své barvy a pozici v potravním řetězci: hameleon žere moskyta a na chameleonovi se zase pase kobra. Hra obsahuje také speciální kartu gorily, která zabíjí všechna tři zvířata, čímž je odešle na hřbitov mimo hru. Vítězem se stane ten, kdo má jako poslední před sebou vyložené nějaké karty.

V humorné, velmi zábavné, karetní hře 6 bere! poměřují své síly druháci až páťáci. Cílem hry je zbavit se všech šílených krav v ruce. Vlastnit velké stádo není výhodu. Čím více krav, tím hůře pro jejich majitele. Jak název 6 bere! napovídá - šestá karta umístěná do řady bere pět karet předchozích. Každá kráva na kartách představuje jeden trestný bod. Nejmenší stádo vyhrává!

Třídy druhého stupně se podívají na zoubek hře Yogi. V této zábavné párty hře s jednoduchými pravidly hráči tahají jednotlivé karty se zobrazením nejrůznějších úkolů. Vyceňte přední zuby, dejte si kartu na oko či do podpaží a mnohem více! Ten, komu se střeštěné pokyny nepodaří přesně dodržet, vypadne.

Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje firmě Albi za zapůjčení herních setů a odměny pro výherce v podobě krásných deskových her.

Mgr. Veronika Říhová, Mgr. Denisa Vokálková, Martin Hoško   23. 12. 2019

Výlet za odměnu

Ve čtvrtek 30. května se žáci žákovského parlamentu vydali do překrásného prostředí v Kyjovském údolí. Tento výlet byl poděkováním za příkladnou práci navíc. Výlet byl okořeněn doprovodem zástupce NP České Švýcarsko – panem Judou.

Dětem se prostředí i přednáška s různými úkoly moc líbila a rády by něco podobného ještě znovu zažily….

Michaela Damnitzová  6. 6. 2019

Druhé zasedání žákovského - parlamentu

V pondělí 26. 11. se na svém druhém zasedání sešel školní parlament. Po společném přivítání se v tělocvičně uspořádaly motivační hry, které žákům mohly poodkrýt a napovědět koho v nadcházející volbě předsedy volit.

Po samotném zasedání si žáci užili bojovou hru po škole a po té se přesunili do 4. třídy, kde proběhla volba předsedy. Všichni zúčastnění hlasovali, nikdo se nezdržel.

Předsedou žákovského parlamentu byl se čtyřmi hlasy zvolen Josef Jelínek.

Závěrem večera společně shlédli vánoční film a odebrali se do spacáků.

Michaela Damnitzová  28. 11. 2018

Ostatní dokumenty archiv