Školní družina


Provoz školní družiny od 6:00 do 16:00 hod.
Vedoucí vychovatelka - Hedvika Šimková, tel: 702 185 675I. oddělení - Hedvika Šimková
(1. patro, I. třída)
(fotogalerie)
II. oddělení - Ivana Víznerová
(přízemí, III. a IV. třída)
(fotogalerie)
III. oddělení - Blanka Marcziová
(přízemí, II. a V. třída)
(fotogalerie)
Platba ŠD
pouze převodem
č. účtu : 294719087/0300
VS : pořadové číslo žáka
platba 2x ročně - 750 Kč (5 měsíců)
částka : 150 Kč/měsíc
                              
                                                  

KRMENÍ PTÁČKŮ - ŠD

V pondělí 18. 1. děti z 2. třídy vyrobily ve školní družině ovocné řetězy pro ptáčky. Přinesli si jablíčka a lojové koule. Jablka jsem nakrájela a děti je navlékaly na režnou nit a vyráběly z nich ovocné řetězy. Lojové koule přivázali na provázky.

Společně jsme šli vše rozvěsit na větve stromů na školní zahradě. Doufáme, že si naši dobrotu ptáčci najdou a my jim přejeme: „Dobrou chuť!“

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   19. 1. 2021


ZIMA V ŠD

I když jsou ve škole jen děti z 1. a 2. třídy, vůbec nezahálí. S družinou vyzdobili chodby, bobují na Kurťáku a užívají si sněhové nadílky na školní zahradě.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   19. 1. 2021


PRVNÍ SNÍH

Tak jsme se letos konečně dočkali vytouženého sněhu!

Okamžitě jsme toho využili. Ve čtvrtek 7. 1. byla obě oddělení bobovat na Kurťáku. 1. třída na malém, 2. třída na velkém kopci. Bobování si děti velice užily. Po příchodu do školy šli ještě druháci řádit na školní zahradu.

Už teď se těšíme na další sněhové dobrodružství.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   11. 1. 2021


ZDOBENÍ STROMŮ V PARKU

Naše družiny se zúčastnily projektu MŠ VARNSDORF – ZDOBENÍ STOMŮ V PARKU. S pomocí rodičů děti vyrobily vánoční ozdoby na téma PŘÍRODNÍ MATERIÁL.

V pondělí 14. 12. a v úterý 15. 12. jsme byli ozdobit „náš“ strom. Každý si našel větvičku a ozdobu si pověsil.

Děti byly se svoji výzdobou stromu spokojené a už se všichni těšíme na Vánoce.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   18. 12. 2020DRAKIÁDA


Hurááá, tak jsme to stihli , než nás " zavřeli " ...

Ve čtvrtek 8. 10. jsme vyrazili i s našimi draky na místní kopec Kurťák. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a foukal vítr! K našemu skotačení, pobíhání na kopci a rozmotávání zamotaných draků se zapojili i někteří rodiče.

Společně jsme si dračí odpoledne plné smíchu a dětské radosti užili.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   16. 10. 2020

Září


Konečně jsme všichni ve škole a s radostí začínáme zdobit chodby, družiny, ale také školní zahradu.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   22. 9. 2020

PRÁZDNINY V ŠD


Ani o prázdninách děti ve školní družině nezahálely. Společně jsme vypleli školní záhonky a kolem školy, sportovali jsme, soutěžili a také malovali, kreslili a vyráběli.

Samozřejmě zbyla spousta času na hry a hraní v družině, na zahradě a školním hřišti.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   1. 9. 2020

POHYBOVÁ DISCIPLÍNA - PARKOUR


Předposlední školní den přišli dětem ze školní družiny ukázat své dovednosti Přéma Kamenický (bývalý žák naší školy) a Kuba Charvát. Předvedli nám ukázky dnešního moderního sportu - PARKOUR. Parkouristé překonávají překážky s pomocí vlastního těla.

Zapojili i naše děti, kterým se vystoupení velice líbilo. Nám dospělým sice běhal mráz po zádech, ale děti byly nadšené.

Děkujeme za příjemné zpestření odpoledne.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   1. 9. 2020

AŠSK - Vzdělávací dny

Druhý srpnový týden se naše škola zúčastnila projektu AŠSK - Vzdělávací dny. V rámci učebních bloků jsme navštívili ZOO Děčín a IQ Land v Liberci. S interaktivní tabulí jsme procvičovali matematiku hrou a dopravní výchovu. V odpoledních blocích jsme byli v městském bazénu a sportovali na školní zahradě a hřišti.

Všichni jsme si vzdělávací dny pořádně užili a těšíme se zda proběhne další takový podobný projekt.

Hedvika Šimková, Michaela Damnitzová   25. 08. 2020

Družinové rozloučení


V úterý 23. 6. jsme se konečně mohli vidět....

Na naší školní zahradě a hřišti se sešla parta družinových dětí a jejich rodičů a společně se svými vychovatelkami strávili pohodové a slunečné odpoledne.

Rodiče měli za úkol přijít ve stejné barvě trička jako jejich dítko. Úkol splnili na jedničku. Na zahradě je čekaly čtyři netradiční soutěže, u kterých jsme se všichni pořádně zasmáli.

Společně jsme si opekli buřtíky, které nám sponzorským darem zakoupili p. L. Bartošová a p. S. Feigel. ochutnali výbornou bábovku od p. Jedličkové a po dlouhé pauze jsme si popovídali.

Odpoledne se vydařilo a už teď se všichni těšíme na další společnou akci.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   29. 06. 2020POZDRAV ZE ŠD

První jarní výzdoba školy dětmi ze školní družiny ...

Blanka Marcziová   12. 03. 2020Valentýn a MDŽ

Ani děti ve školní družině nezapomínají na ty, které mají rády ...

Blanka Marcziová   12. 03. 2020

Jaro v ŠD

První jarní výzdoba školy dětmi ze školní družiny ...

Blanka Marcziová   12. 03. 2020Valentýn a MDŽ

Ani děti ve školní družině nezapomínají na ty, které mají rády ...

Blanka Marcziová   12. 03. 2020Karneval

Ve středu 19. 2. měla všechna oddělení naší družiny KARNEVAL. Jak je již tradicí, byla pozvána i školní družina ZŠ, MŠ Rybniště. Společně jsme si vyzkoušeli spoustu nových soutěží, zatancovali jsme si a nechybělo ani vyhlášení nejhezčích masek.

Karneval jsme si všichni užili a těšíme se na další společné akce.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   12. 03. 2020Vycházka ke krmelci

Ve středu 15. 1. se všechna oddělení ŠD vypravila na Špičák. Šli jsme ke krmelci, abychom ho naplnili dobrotami pro lesní zvířátka a tím jim pomohli přečkat zimu. Nezapomněli jsme ani na ptáčky, kterým jsme dobroty pověsili na větve stromů a keřů. Některé děti viděly krmelec poprvé. Od krmelců jsme vyrazili ještě k vysílači, odkud byl krásný výhled na okolní krajinu a města. Děti si z igelitových sáčků udělaly draky a pobíhaly po kopci.

Vyvětraní, uťapkaní a plni zážitků jsme se v půl čtvrté vrátili ke škole.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   22. 01. 2020

Nejkrásnější vánoční výrobek

Velice děkujeme všem, kteří se zapojili do naší předvánoční soutěže - "Nejkrásnější vánoční výrobek" I tentokrát bylo z čeho vybírat. Jeden výrobek hezčí než druhý, ale porota musela vybrat ty úplně nej. Děti byly vyhodnoceny a odměněny! Škoda jen, že se v každém oddělení našel někdo, kdo se do naší soutěže nezapojil.

Tak snad příště při 3. ročníku soutěže.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   22. 01. 2020

Halloween

V pátek 8. 11. se naše škola už od rána nesla v duchu Halloweenu. Dopolední řádění zařídily děti z 1. a 2. třídy, které si připravily různá vystoupení obcházely s nimi všechny prvostupňové třídy. To hlavní ale nastalo ve 14 hodin v tělocvičně. Byly pozvané i děti ze ZŠ, MŠ Bratislavská.

Halloween nám přijela zpestřit INKA RYBÁŘOVÁ se svým profesionálním programem. Tentokrát se celé akce zúčastnili i rodiče a sourozenci. Děti poznaly nové kamarády ze ZŠ Bratislavské, naučily se nové tance, písničky a soutěže.

Celou akci jsme si náramně užili. Děkujeme rodičům za připravené občerstvení

Odkaz na fotogalerii
Odkaz na občerstvení - recepty

Blanka Marcziová   22. 11. 2019

Podzimní prázdniny


Děti všech varnsdorfských škol strávily podzimní prázdniny u nás. A protože se blížil Halloween, udělali jsme si dýňová dopoledne. V úterý jsme dýně malovali temperami a ve středu jsme vyráběli strašidelné prostorové dýničky.

Děti byly šikovné a práce se jim velmi povedly.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   8. 11. 2019

Drakiáda - ŠD


V pátek 18. 10. se všechna oddělení naší družiny vypravila na "Kurťák" pouštět draky. Počasí nám přálo. Svítilo sluníčko a snad poprvé nám foukal i vítr. Ti, kteří draka zapomněli, nebo se jim během pouštění rozbil, si ještě na kopci vyrobili nového.

I přesto, že nám skončili 3 draci v korunách stromů, jsme si pouštění užili.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   29. 10. 2019

Plastožrout - nová soutěž


Děti ze školní družiny několik let sbíraly víčka pro nemocného Danečka, Lukáška a naposledy pro Emmičku. Letos jsme se rozhodli, že uděláme něco pro sebe. Přihlásili jsme se do soutěže o sběr víček - PLASTOŽROUT. Za nasbíraná víčka, která dovezeme do sběrny, dostaneme korunky. A v červnu budou vyhlášené 3 nejlepší sběratelské školy a ty budou odměněny.
Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová  17. 10. 2019

Prázdninová družina


Ani o letních prázdninách naše školní družina nezahálela. A protože venku panovalo horko, museli jsme se nějak "osvěžit". Vyrobili jsme si vlastní obří nanuky - co kus to originál. U těch opravdových vyhrála čokoládová a citrónová zmrzlina. Děti si vyrábění užily a my vychovatelky jsme byly rády, že alespoň trochu zpestříme dětem jejich letní prázdninyBlanka Marcziová  8. 7. 2019

Country tance v Rybništi


Dne 13. 5. byly děti ze školní družiny s pí. vychovatelkou B. Marcziovou a pí. vychovatelkou H. Šimkovou na další společné akci se ZŠ, MŠ Rybniště.

Tentokrát jsme byli pozváni my k nim na Country tance. Country kurz vedl taneční lektor Míra Procházka z SDC Šumaváček. Nejdříve nás seznámil s historií a teorií Country tanců a potom už jsme to "roztočili" na parketě. Naučil nás některé základní kroky i několik tanečních sestav.

Protančené odpoledne nám rychle uteklo a v půl páté už na nás před školou čekal autobus, který nás odvezl do Varnsdorfu.Děkujeme za krásný zážitek a těšíme se na další spolupráci.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   6. 6. 2019

Školní družina vítá jaro


S prvními slunečními paprsky přivítaly děti ze školní družiny jaro. Svými výrobky rozzářily chodby naší školy.Už se všichni těšíme na sluníčko a teplo.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   20. 3. 2019

Družinový karneval s kamarády ze ŠD Rybniště


Tak jsme se po roce zase dočkali... pro děti přišel den "D" - jejich vytoužený karneval. Poprvé jsme měli i dané téma Vodní svět. Tělocvična se míhala rybami, piráty, potápěči, námořníky a jinými tvory spojenými s vodou.

I letos jsme pozvali naše kamarády ze ŠD Rybniště. Děti měly radost, že se zase vidí.
Karneval byl plný soutěží, tanečků, smíchu a dobré nálady.

Vyhodnotili jsme nejhezčí masky a nejlepší soutěžící. Odměnu si odnesl každý účastník v masce.


Všichni jsme si ho velice užili a těšíme se na další setkání s Rybništěm.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   4. 3. 2019

Školní družina - Kurťák


Dočkali jsme se...
ve středu 6. 2. si 1. a 3. oddělení udělala repete na Kurťáku. Vyzkoušeli jsme si oba kopce. Tentokrát se svezly i obě paní vychovatelky, bylo to super. Modrá obloha, slunce a sníh, co víc si přát. Připadali jsme si jako na horách.
Tak zase příště...

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   12. 2. 2019

Výsledky bobování - ŠD


V pátek 18. 1. proběhlo ve všech odděleních vyhlášení dvou disciplín v bobování.
Všem vítězům blahopřejeme.
Blanka Marcziová  22. 1. 2019

Bobování s ŠD - na Kurťáku


V pátek 11. 1. vyrazila všechna oddělení ŠD "řádit " na Kurťák. Všichni jsme si parádně zabobovali a užili si sněhu i veliké chumelenice, která nás celou dobu provázela.
Děti si i zasoutěžily ve dvou disciplínách. Každá třída závodila zvlášť.
Ke škole jsme se vrátili jako sněhuláci a těšíme se na další sněhovou nadílku.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   15. 1. 2019

Napadlý sníh - 1. oddělení


Napadlého sněhu si ve čtvrtek užívaly děti z 1. oddělení školní družiny


Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  11. 1. 2019

Celodružinová soutěž - VYHODNOCENÍ


V pátek 30. 11. proběhlo vyhodnocení soutěže o nejhezčí vánoční výrobek.Všem velice děkujeme..

Odkaz na fotogalerii

Vychovatelky ŠD   5. 12. 2018

Víčka pro Emmičku


V pátek 30. 11. děti ze školní družiny odevzdaly pro Emmičku další pytle s víčky. Největším sběračem byl Pepa Korba ze 3. třídy.
Všem velice děkujeme a sbírejte s námi dál.


Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   5. 12. 2018

Celodružinová soutěž - NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ VÝROBEK


Zapojte se s námi do vánočního tvoření.
Nejkrásnější výrobky budou odměněny.
Výtvory se budou prodávat na 1. ADVENTNÍ NEDĚLI na náměstí.
Velice děkujeme a přejeme krásný adventní čas.

Vychovatelky ŠD   19. 11. 2018Halloweenské tvoření - 3. oddělení


Těsně před halloweenem vyzdobilo 3. oddělení chodbu halloweenskými netopýry.


Blanka Marcziová   19. 11. 2018


Drakiáda ŠDV pátek 26. 10. proběhla celodružinová drakiáda. Děti si na Kurťáku užily hezké odpoledne, nejvíce obdivu sklidil drak Adama Svatka, který byl zvolen "KRÁLEM DRAKŮ"Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  29. 10. 2018

 

(c) 2012 Jan Škoda DBnet.cz
WEB Administrátor: Jan Rohm