KRMENÍ PTÁČKŮ - ŠD

V pondělí 18. 1. děti z 2. třídy vyrobily ve školní družině ovocné řetězy pro ptáčky. Přinesli si jablíčka a lojové koule. Jablka jsem nakrájela a děti je navlékaly na režnou nit a vyráběly z nich ovocné řetězy. Lojové koule přivázali na provázky.

Společně jsme šli vše rozvěsit na větve stromů na školní zahradě. Doufáme, že si naši dobrotu ptáčci najdou a my jim přejeme: „Dobrou chuť!“

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   19. 1. 2021ZIMA V ŠD

I když jsou ve škole jen děti z 1. a 2. třídy, vůbec nezahálí. S družinou vyzdobili chodby, bobují na Kurťáku a užívají si sněhové nadílky na školní zahradě.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   19. 1. 2021PRVNÍ SNÍH

Tak jsme se letos konečně dočkali vytouženého sněhu!

Okamžitě jsme toho využili. Ve čtvrtek 7. 1. byla obě oddělení bobovat na Kurťáku. 1. třída na malém, 2. třída na velkém kopci. Bobování si děti velice užily. Po příchodu do školy šli ještě druháci řádit na školní zahradu.

Už teď se těšíme na další sněhové dobrodružství.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   11. 1. 2021ZDOBENÍ STROMŮ V PARKU

Naše družiny se zúčastnily projektu MŠ VARNSDORF – ZDOBENÍ STOMŮ V PARKU. S pomocí rodičů děti vyrobily vánoční ozdoby na téma PŘÍRODNÍ MATERIÁL.

V pondělí 14. 12. a v úterý 15. 12. jsme byli ozdobit „náš“ strom. Každý si našel větvičku a ozdobu si pověsil.

Děti byly se svoji výzdobou stromu spokojené a už se všichni těšíme na Vánoce.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   18. 12. 2020


Ekosystémy - čtvrťáci

Čtvrťáci celý podzim nelenili, pozorovali přírodu a jednotlivé ekosystémy. Toto je výsledek jejich pozorování a týmové práce.

Mgr. Eva Janečková   08. 12. 2020


Výšlap na kopec Špičák - 1. třída


V úterý 1. 12. jsme se s prvňáčky vydali na nejvyšší varnsdorfský kopec Špičák. Po cestě jsme zopakovali názvy stromů a některé využití (např. borovice – nosní kapky, smrk – nábytek, palivo, lípa – řezbářství, atd.)

Cestu nám zpestřil čerstvě napadaný sníh, pozorovali jsme stopy zvěře, váleli sněhové kouličky a psali do sněhu. Na vrcholu jsme se schovali před větrem do útrob bývalé restaurace a spořádali svačiny. Bohužel jsme se nemohli zdržet moc dlouho, protože paní kuchařky na nás čekaly s obědem.

Příjemně unavení se vracíme po celodenním krátkém výletě zpět do školy, kde už je krásné teplo a my tak rozmrzáme.

Odkaz na fotogalerii


Mgr. Veronika Hošková   04. 12. 2020Přírodovědný miniprojekt - RYS OSTROVID


V pátek 27. 11. jsme si s prvňáčky užili třídní přírodovědný miniprojekt RYS OSTROVID.

Na začátku projektu nás uvítal Hurvínek s Máničkou, kteří se v krátké pohádce vypravili do lesa, kde ohroženého rysa zkoušeli vystopovat. Zároveň nám prozradili některé užitečné informace, které bychom o rysovi měli vědět.

Po pohádce jsme si vyrobili čelenku „rysí uši“, a na tuto kočkovitou šelmu se proměnili. Následně jsme se museli potichu, jako rys, vydat na lov a hledat přitom vhodnou kořist. Malá rysí mláďata si musela zapamatovat, koho všechno po cestě viděla a co ulovila. Našli jsme například srnky, divočáky, veverky, ptáčata a další. Také jsme si udělali provizorní skalnatou jeskyni, a skalní převis, pod kterým rysi často nocují.

Další aktivita probíhala venku na hřišti, kde jsme vybrali několik rychlých rysů a ti se vydali na lov. Ostatní se mezitím proměnili na srnky, které má rys k svačině nejraději. Háček byl v tom, že některá zvířata měla určitý handicap (staré zvíře – vidí jen jedním okem, zraněné zvíře – skáče po jedné noze, srna s mláďaty – musí se držet za ruce atd.) Děti rychle pochopily, že znevýhodněné zvíře je nejsnadnější oběť k ulovení.

Po návratu do třídy jsme si vyrobili papírového pohyblivého rysa pomocí oděvních patentek.

Celý projekt jsme si užívali plni radosti a veselí. Ještě chystáme výlet na blízký Špičák, a kdo ví. Třeba se nám podaří rysa „vystopovat“.

Odkaz na fotogalerii


Mgr. Veronika Hošková   02. 12. 2020Nejusilovnější třída z okresu v učení slovíček - WocaBee


Žáci 3. třídy rozděleni do dvou skupin získali první a sedmé místo v procvičování slovíček v okrese Děčín a postupují do krajského kola.

V pondělí 9. listopadu se žáci naší školy zapojili do celočeské soutěže v učení cizích jazyků s názvem Podzimní WocaBee šampionát. Ve druhém ročníku soutěže v procvičování slovíček mezi sebou soupeří žáci od základních škol až po gymnázia, a to nejen v Česku, ale i na Slovensku.

Šampionát probíhá v aplikaci na učení cizích slovíček WocaBee, která funguje online, takže žákům nebrání v soutěžení ani distanční forma výuky.

Spolu je do soutěže zapojeno přibližně 45 000 žáků.

V našem okrese se nejusilovnějšími žáky v prvním kole soutěže stali žáci 3. třídy. Během prvního týdne šampionátu získali v aplikaci skvělý výsledek - jejich průměrný denní počet bodů (tzv. WocaPoints) na žáka byl v okresním kole až 433!

Stali se tak okresními WocaBee šampiony a postupují do krajského kola, které probíhá od 17. do 20. listopadu 2020.

Držme našim žákům palce, aby byli úspěšní i nadále a probojovali se až do Česko-slovenského finále Podzimního WocaBee šampionátu v prosinci.


Mgr. Martina Kozáková   20. 11. 2020Hudební výchova jinak - 6. třídaMgr. Denisa Vokálková  21. 9. 2020

4. třída - Špičák


10. září využili čtvrťáci krásného počasí a vydali se na Špičák nasbírat ukázky živé přírody. Z nasbíraných vzorků vytvořili plakát. Cestou jsme si povídali o kráse přírody v blízkosti naší školy a o ochraně životního prostředí.

-

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Eva Janečková   14. 9. 2020Tolštejn - 2. třída


Ve středu 9. 9. se 2. třída vypravila s p. učitelkou a p. vychovatelkou na exkurzi po okolí. Volba vyšla tentokrát na Tolštejn. Chtěli jsme jet vláčkem, ale protože byla výluka, přepravil nás do Jiřetína pod Jedlovou autobus.

Cestou na Tolštejn jsme pozorovali přírodu, opakovali jsme si názvy stromů a plodů a kochali se nádherným počasím. Na Tolštejně nás velice mile přivítali. Nasvačili jsme se a vyrazili na rozhlednu, ze které byl krásný výhled na krajinu.

V restauraci si děti nakoupily mlsky, pohledy a turistické známky a vizitky. Při odchodu jsme si ještě prohlédli erby okolních měst a obci.

Výlet se nám velice líbil a už se těšíme na další dobrodružství.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   14. 9. 2020Pohádkové odpoledne - 1. třída


Ve čtvrtek 27. 8. jsme v 15:30 uvítali naše nové prvňáčky v pohádkové říši "ZŠ Východní". Děti si vyzkoušely na osmi stanovištích dovednosti budoucího prvňáčka. Měly tak možnost poznat třídní učitelku a ostatní učitele, své spolužáky a zahnaly tím své obavy z nového prostředí.

Dozvěděli jsme se, že se všichni do školy těší.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Alena Smetanová   2. 9. 2020

PRÁZDNINY V ŠD


Ani o prázdninách děti ve školní družině nezahálely. Společně jsme vypleli školní záhonky a kolem školy, sportovali jsme, soutěžili a také malovali, kreslili a vyráběli.

Samozřejmě zbyla spousta času na hry a hraní v družině, na zahradě a školním hřišti.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   1. 9. 2020

POHYBOVÁ DISCIPLÍNA - PARKOUR


Předposlední školní den přišli dětem ze školní družiny ukázat své dovednosti Přéma Kamenický (bývalý žák naší školy) a Kuba Charvát. Předvedli nám ukázky dnešního moderního sportu - PARKOUR. Parkouristé překonávají překážky s pomocí vlastního těla.

Zapojili i naše děti, kterým se vystoupení velice líbilo. Nám dospělým sice běhal mráz po zádech, ale děti byly nadšené.

Děkujeme za příjemné zpestření odpoledne.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   1. 9. 2020

AŠSK - Vzdělávací dny

Druhý srpnový týden se naše škola zúčastnila projektu AŠSK - Vzdělávací dny. V rámci učebních bloků jsme navštívili ZOO Děčín a IQ Land v Liberci. S interaktivní tabulí jsme procvičovali matematiku hrou a dopravní výchovu. V odpoledních blocích jsme byli v městském bazénu a sportovali na školní zahradě a hřišti.

Všichni jsme si vzdělávací dny pořádně užili a těšíme se zda proběhne další takový podobný projekt.

Hedvika Šimková, Michaela Damnitzová   25. 08. 2020

Družinové rozloučení


V úterý 23. 6. jsme se konečně mohli vidět....

Na naší školní zahradě a hřišti se sešla parta družinových dětí a jejich rodičů a společně se svými vychovatelkami strávili pohodové a slunečné odpoledne.

Rodiče měli za úkol přijít ve stejné barvě trička jako jejich dítko. Úkol splnili na jedničku. Na zahradě je čekaly čtyři netradiční soutěže, u kterých jsme se všichni pořádně zasmáli.

Společně jsme si opekli buřtíky, které nám sponzorským darem zakoupili p. L. Bartošová a p. S. Feigel. ochutnali výbornou bábovku od p. Jedličkové a po dlouhé pauze jsme si popovídali.

Odpoledne se vydařilo a už teď se všichni těšíme na další společnou akci.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   29. 06. 2020

Poslední prima týden si užívala - 1. třída

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   28. 06. 2020Pukecový turnaj (22. 6. 2020)


Pondělí, 22. června, 8.00 Schrödingerův herní klub startuje pro 11 účastníků 5. třídy ZŠ Východní ve Varnsdorfu turnaj ve hře Pukec aneb Nemysli a vystřel!

Děti vytváří dvoučlenné týmy a hned se pouštíme do velmi živé stolní hry pro čtyři hráče, kde základem je čtverhranná hrací deska s gumičkou v každém z rohů a 14 malých dřevěných koleček. Cílem této velice chytlavé hry, která nabírá až nečekaný spád, je katapultovat všechny puky skrz branku na stranu soupeřů dříve, než vám je nasází k vám. Střílejte, střílejte, střílejte. Pokud možno rychleji a přesněji než soupeři!

Nenašel by se účastník, kterého by nebolely prsty. I přesto jsme vydrželi všichni střílet až do oběda a stříleli bychom klidně i dál.

Odkaz na fotogalerii

Martin Hoško, Mgr. Veronika Říhová   28. 06. 2020Dopravní týden


Od 15. 6. do 19. 6. se ve třídách 1. stupně, během vyučovacích bloků, prolínala dopravní výchova.
Ve středu proběhlo dopravní dopoledne, kterého se zúčastnily kromě dětí 1. stupně i děti z MŠ Stonožka a Slovíčko. Přizváni byli i zástupci města, dostavil se pan místostarosta J. Sucharda s asistentkou R. Ježkovou.

Vše se vydařilo i díky krásnému počasí. Děti si odnášely kromě odměn i nové vědomosti.

Celá akce byla finančně podpořena z dotace města Varnsdorf.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   19. 06. 2020Školní zahrada vzkvétá i během uzavření

Život se nezastavil ani na naší školní zahradě. Už brzy budeme sklízet cukety, začínají se červenat jahody, rybíz i andrešt. Pilně také sušíme bylinky. Nezaháleli jsme ani při budování nových zahradních prvků. Postavili jsme nový kompostér, zasadili nové stromky - hrušeň, třešeň, jabloň a arónii. Dokonce to vypadá, že jablůňka a arónie nám dají své plody už letos.

A ještě jsme zbudovali nové kameniště, které bude sloužit nejen jako místo ke stavění a hrám, ale hlavně jako venkovní učebna matematiky, čtení, skládání písmen a třeba i výtvarné výchovy. Zatím nás je ve škole málo, ale v září se máme všichni na co těšit.

Mgr. Eva Janečková   16. 06. 2020Podruhé v 1. třídě

„Šťastni jako blechy“ jsme se dnes 25. 5. mohli opět shledat plni emocí, zvláštního očekávání a hlavně těšení v naší první třídě.

Děti, které se zapojily do on-line výuky a i ty, které po celé „koronavirové“ období pilně pracovaly, dostaly hvězdičkové vysvědčení a diplomy, které jsou ale zároveň VELKÝM PODĚKOVÁNÍM PRO RODIČE, bez kterých bychom to nezvládli.

Moc si toho vážím a ještě jednou DĚKUJI!!!

Mgr. Ivana Havranová   26. 05. 2020

Malá ochutnávka z lyžařského kurzu ve Smržovce

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   12. 03. 2020Čtenářský klub

Ve čtvrtek 5. 3. jsme se ve Čtenářském klubu zabývali krásným tématem - životem a dílem Astrid Lindgrenové. Děti okouzlily ukázky z oblíbené knihy Děti z Bullerbynu, příběh na závěr klubu i výtvarně zpracovaly.

Miroslava Müllerová   12. 03. 2020Zdravá sváča v 2. třídě - jablka a jogurtík

Michaela Damnitzová   12. 03. 2020Recitační soutěž - Dětská scéna 2020


Ve středu 19. 2. se v Domě dětí a mládeže ve Varnsdorfu konalo městské kolo recitační soutěže Dětská scéna 2020. V kategorii žáků 6. a 7. tříd za naši školu vystoupili Natálie Valíčková a Jonáš Rybánský, kteří sice nepostoupili do okresního kola, ale v konkurenci stejně starých dětí z gymnázia se rozhodně neztratili.

Děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.

Miroslava Müllerová   20. 2. 2020

Pohádkové dopoledne


Den vydání 1. vysvědčení je v životě každého prvňáčka VELIKÁ a netrpělivě očekávaná slavnostní událost. Nejinak tomu bylo i v naší 1. třídě a proto bychom chtěli moc poděkovat dramatickému kroužku, který nám čekání na poslední hodinu zkrátil hraním pohádek. Pod vedením p. uč. Aleny Smetanové nám a druháčkům spolužáci vyšších ročníků zahráli tři známé pohádky a za to ještě jednou moc děkujeme.Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   31. 01. 2020

Africká kultura


V pátek 24. 1. se všechny děti 1. i 2. stupně přenesly díky africkým umělcům do cizokrajné Afriky, dozvěděly se spoustu zajímavých informací o životě v tomto velkém světadílu a na závěr si zazpívaly i zatančily v rytmu africké hudby.

Tančily nejen jednotlivé skupinky dětí, ale i učitelé a na závěr se roztančila celá „tělocvična“.

Bylo to moc příjemné zpestření mrazivého školního dne a po skončení si děti ještě mohly zakoupit drobnosti z korálků.

Za vše děkujeme a těšíme se na další vystoupení.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   27. 01. 2020

DUHA - Bruslení


Ve čtvrtek 23. 1. 2020 se uskutečnila další část 23. ročníku soutěže Duha. Jedná se o regionální soutěž - dnes již pouze sedmi základních škol Šluknovského výběžku. Jako každý rok se děti sešly na zimním stadionu ve Varnsdorfu. Soutěž pořádala ZŠ Východní Varnsdorf.

Soutěžilo se v bruslařských dovednostech a hokeji s florbalovými holemi a míčkem. Celkové první místo ukořistili domácí, kterým se ovšem letos tolik nedaří a v předešlých dvou kolech se umístili na chvostu všech účastnících škol.

Snad je to signál k obratu, příští kolo se koná ve Šluknově, kam naše děti rády jezdí a většinou se umísťují na předních místech….

Vítězem pro mne ale byly všechny děti. S úsměvem absolvovaly všechny disciplíny, dokázaly vzájemně pomoci, povzbuzovaly se, tleskaly ostatním družstvům….

Velké poděkování patří nejen těmto dětem, ale také paní Vaňkové se syny a kolegyní, paní Damnitzové a doprovázejícím učitelům, bez kterých by byla organizace této soutěže nemožná….

Poděkování patří samozřejmě také našim úspěšným sportovcům : L. Pařenicovi, S. Kochovi, J. Rýdlovi, J. Vaňkovi, J. Korbovi a V. Krausové.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Petr Karman   24. 01. 2020

Dílny


Od nového školního roku se do výuky vrátily dílny. Žáci se učí zacházet s pilkou, pilníkem a zkouší kreslit nákresy věcí, které si poté v dílně vyrobí.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   22. 1. 2020

Sportuj ve škole


I tento rok se u nás ve škole rozjel sportovní projekt "Sportuj ve škole". Po přehazované a košíkové přišlo na řadu bruslení.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   22. 1. 2020

I takto se dá svačit - 2. třída


Druháčci dnes společně svačili - paní asistentka jim připravila dobrou zdravou svačinku, kterou neodmítl nikdo. Hruška s bílým jogurtem chutnala úplně všem.Michaela Damnitzová   22. 1. 2020

Vánoční trojboj - 2. stupeň


V pátek 20. 12. se uskutečnil 1. ročník vánočního trojboje druhého stupně. Třídy mezi sebou bojovaly ve stolním tenise, košíkové a foukané. Podle umístění v jednotlivých sportech se utvořilo umístění celkové.

Na závěr proběhl basketbalový zápas mezi žáky a učiteli, který skončil nerozhodným výsledkem.

Soutěž Řemeslo má zlaté dno - 9. třída


V pátek 17. 1. žáci z deváté třídy reprezentovali naší školu v soutěži "Řemeslo má zlaté dno" na Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škole a Střední odborné škole služeb a cestovního ruchu.
Soutěžilo se ve dvou částí, první byla řemeslná - žák vyráběl zadaný výrobek v oblasti na kterou byl nominován. Druhá část byla znalostní - celé družstvo vyplňovalo test z oblasti techniky + gastro.
Měli jsme pětičlenné družstvo složené z jednoho elektrikáře (Jan Čermák), automechanika (Nikolas Erlebach), truhláře (Filip Černý), kovoobráběče (Milan Lenc), kuchaře (Gabriela Hanousková) + náhradník fotograf (David Černý).Celkově se naše škola umístila na 8. místě.
Již teď se těšíme na příští ročník a všem zúčastněným patří velké poděkování.

Odkaz na fotogalerii

Jan Rohm   20. 1. 2020

1. místo obsadila 9. třída, 2. místo 7. třída, 3. místo 8. třída a 4. místo 6. třída.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   23. 12. 2019

Vánoční hraní - ŠKOLNÍ PARLAMENT


Na středu 18. prosince přichystali žáci ŠKOLNÍHO PARLAMENTU Vánoční hraní - mezitřídní turnaj v deskových hrách.

Děti z první třídy se prostřednictvím hry Gobbit ocitají na stejnojmenném ostrově ve zběsilém souboji o potravu. V rychlé postřehové hře se snaží v potravinovém řetězci uchránit vlastní zvířata proti číhajícím soupeřům. Na kartách jsou zobrazena tři zvířata ve třech barvách, která sami sebe žerou právě dle své barvy a pozici v potravním řetězci: hameleon žere moskyta a na chameleonovi se zase pase kobra. Hra obsahuje také speciální kartu gorily, která zabíjí všechna tři zvířata, čímž je odešle na hřbitov mimo hru. Vítězem se stane ten, kdo má jako poslední před sebou vyložené nějaké karty.

V humorné, velmi zábavné, karetní hře 6 bere! poměřují své síly druháci až páťáci. Cílem hry je zbavit se všech šílených krav v ruce. Vlastnit velké stádo není výhodu. Čím více krav, tím hůře pro jejich majitele. Jak název 6 bere! napovídá - šestá karta umístěná do řady bere pět karet předchozích. Každá kráva na kartách představuje jeden trestný bod. Nejmenší stádo vyhrává!

Třídy druhého stupně se podívají na zoubek hře Yogi. V této zábavné párty hře s jednoduchými pravidly hráči tahají jednotlivé karty se zobrazením nejrůznějších úkolů. Vyceňte přední zuby, dejte si kartu na oko či do podpaží a mnohem více! Ten, komu se střeštěné pokyny nepodaří přesně dodržet, vypadne.

Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje firmě Albi za zapůjčení herních setů a odměny pro výherce v podobě krásných deskových her.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová, Mgr. Denisa Vokálková, Martin Hoško   23. 12. 2019

Vánoční jarmark na ZŠ Východní


V úterý 17.12. v odpoledních hodinách se konal v naší škole Vánoční jarmark. Všechny prostory školy ožily vánoční atmosférou. Děti s rodiči mohli společně hledat zlaté prasátko, využít Ježíškovu poštu, protáhnout těla při vtipné pohybové hře, nakoupit pěkné dárečky (převážně žákovské výrobky ), k mání byly také sušené bylinky ze školní zahrádky. Kdo měl zájem, mohl si ozdobit perníček či vyrobit jinou vánoční ozdobu v malé dílničce, kterou zajistily kromě naší ŠD také 2 ochotné pracovnice z DDM – A. Špirochová a P. Rosová – děkujeme. Dále byl k dispozici vtipný fotokoutek, ukázky ruční výroby – paličkování, ukázky vánočních zvyků, nechyběl bohatý kulturní program – tanečky, zpívání, pohádky a nechybělo také pestré občerstvení. Proběhla soutěž o nejhezčí vánoční výrobek z dílny rodič + dítě a také soutěž o nejlepší cukroví.

Návštěvnost byla veliká, atmosféra výborná.

Závěrem patří poděkování za sponzorskou pomoc pekárně p. Woletze, p. Rudinské a samozřejmě všem rodičům, kteří nás jakýmkoliv způsobem v této akci podpořili, dále patří dík všem zaměstnancům školy, kteří se na přípravě podíleli a za jeden provaz dotáhli vše zdárně do konce.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Alena Smetanová   23. 12. 2019

Beseda v městské knihovně - 1. třída


V pátek 13. 12. se prvňáčci vypravili na 2. besedu do městské knihovny v rámci projektu Už jsem čtenář a tentokrát s p. spisovatelkou J. Martiškovou. Představila nám svoji krásně ilustrovanou knížku O nezbedné čertici a i díky promítaným obrázkům jsme si připomněli krásné vánoční zvyky i porovnali vánoční tradice v jiných zemích světa.I díky této pěkné besedě se ještě víc těšíme na Ježíška a na další setkání v naší krásné knihovně.

Mgr. Ivana Havranová   15. 12. 2019

Výběžek vesluje


V úterý 10. 12. se naši žáci poprvé zúčastnili akce Výběžek vesluje. Závod probíhal na ZŠ Tyršova RBK, kde v tělocvičně byly připraveny 4 veslařské trenažery. Veslaři byli rozděleni do kategorií dle věku. Všichni odjeli svůj úplně první závod, pro nás v nové a ojedinělé disciplíně. A nevedlo se jim vůbec špatně - 6. tř. D - 2. místo, 6.tř. K - 4. místo, 7. tř. D - 3. místo, 7. tř. K - 4. místo, 8. tř. K - 4. místo, 9. tř. D - 3. místo, 9. tř. K - 5. místo.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   12. 12. 2019

Podzimní hry - florbal


V pondělí 9. 12. proběhlo poslední kolo podzimních her. Po atletice, plavání, fotbale a bruslení následoval florbal. Děvčata se po celodenním snažení nakonec umístila na 5. místě. Hoši po velmi napínavých bojích obsadili krásné 3. místo.

V celkovém součtu se naše škola umístila na celkovém 5. místě.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   12. 12. 2019

Mikulášské vystoupení - 1. a 2. třída


Na Mikuláše si 1. a 2. třída připravila menší vystoupení. 1. třída předvedla své snažení kamarádům z 2. třídy a pak se již vrhla na počty a čtení. 2. třída své vystoupení předvedla všem kamarádům z 1. stupně a zároveň uspořádala hlasování, která že ta básnička se líbila více? Čertovská nebo andělská?

Jak mnohé jistě nepřekvapilo, vyhrála ta čertovská.Mikuláše si všichni moc užili a už se těší na vánoce.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   12. 12. 2019

Školou chodil Mikuláš


Ve čtvrtek 5. 12. i naší školou chodil Mikuláš a dětem donesl drobný dáreček. Čerti si do pekla nikoho neodnesli a ti největší lumpové slíbili, že se polepší.Tak uvidíme příští rok.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   12. 12. 2019

1. kolo přehazované škol


V pondělí 25. 11. proběhlo první letošní kolo celoročního turnaje škol pořádaný ve spolupráci TJ Slovan Varnsdorf a ZŠ Východní. Turnaj se uskutečnil ve dvou hracích barvách (žluté a oranžové) a celkem se zúčastnilo 50 dětí. Žlutou barvu ovládla IZŠ Karlova a v oranžové barvě obsadila 1. a 2. místo družstva z naší školy.

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další kolo po novém roce.

Michaela Damnitzová   26. 11. 2019

Divadlo - VETŘI


Tři pořady v rámci primární prevence. Pro 1. - 2. třídu téma BESIP. 4. - 6. třída (vč. hostů ze ZŠ Bratislavské) absolvovala přednášku ohledně šikany a 7. - 9. třída drogy - návykové látky.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   20. 11. 2019

Jóga pro děti


Nově u nás ve škole provozuje kroužek jógy paní Mgr. Jitka Šišuláková. Děti se během hodiny krásně protáhnou a uvolní. Žáci si užívají pohybu jinou formou než byli doposud zvyklí a hodiny si velmi užívají.

Michaela Damnitzová   20. 11. 2019

Projekt pro 1. třídu - Už jsem čtenář


Dne 18. 11. 2019 jsme byli pozváni na 1. besedu v rámci projektu pro 1. třídu - Už jsem čtenář - Kniha pro prvňáčka. Čekal na nás pan spisovatel a ilustrátor Adolf Dudek, který nás velmi zábavnou a hravou formou zavedl do několika nejznámějších pohádek a navodil krásnou atmosféru plnou smíchu a radosti.
Dospělým a hlavně dětem se beseda velmi líbila a těšíme se na další.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   18. 11. 2019

Čtenářský klub


Čtenářský klub se 14. 11. věnoval Dějinám udatného českého národa a autorce této výjimečné knihy Lucii Seifertové.

M. Müllerová   18. 11. 2019

Vybíjená škol - ZŠ Edisonova


V úterý 5. 11. proběhl na ZŠ Edisonova tradiční turnaj ve vybíjené. Žáci naší školy postupně odehráli 6 zápasů, ve kterých dokázali porazit ZŠ Bratislavskou, i ZŠ Karlovu a ZŠ Náměstí. Bohužel nestačili na ZŠ Edisonovu A, B a ZŠ Groschőnau. Celkově se umístili na konečném 4. místě.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   14. 11. 2019

Projekt pro 1. třídu - život včel ve městě


Prvňáčci se zúčastnili ve středu 13. 11. 2019 krásného projektu Život včel ve městě, na kterou nás pozvala jménem varnsdorfské VOŠ, SPČ, SOŠS a CR p. K. Kovářová, které tímto moc děkujeme.

Děti se seznámily se životem včeliček, ochutnaly med a medové pochoutky, vytvořily si výrobky se včelí tématikou, odnesly si i medaili a spokojeně odjížděly domů.
Za krásný den MOC děkujeme všem organizátorům tohoto projektu a též p. Jedličkovi za odvoz tam i zpátky do školy.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   13. 11. 2019

Dopoledne v DDM - 1. třída


Prvňáčci prožili prima dopoledne v DDM, kde si vyrobili svícínek, pomazlili zvířátka i pohráli v herně. Děkujeme slečně Alence Š. a těšíme se na další návštěvu.
Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   7. 11. 2019

Zdravé svačinky - 4. třída


16. 10. pekla zdravé svačinky 4. třída. I tentokrát si celá škola pochutnala a děti vyzkoušely že i zdravě se dá mlsat.

Odkaz na fotogalerii
Odkaz na zdravé svačinky - recepty

Michaela Damnitzová   30. 10. 2019

Pobytový kurz - 7. třída


Ve dnech 17. 10. - 18. 10. 2019 se uskutečnil pobytový kurz pro žáky 7. třídy ve sportovním areálu v Jiřetíně pod Jedlovou. Cílem této akce bylo stmelit kolektiv třídy a napomoci zlepšení vztahů mezi dětmi.

Ve čtvrtek po příjezdu do areálu na děti čekalo lanové centrum. Mohly si tak ověřit svou obratnost, schopnost soustředit se a spolehnout se na druhé. Po ubytování a obědě pro ně byly připraveny hry v přírodě, ve kterých musely prokázat schopnost spolupráce s ostatními.

Poté jsme se přesunuli do budovy, kde program pokračoval dalšími hrami pod vedením pracovnice PPP Mgr. Michalinové.

Tyto hry pomohly žákům více poznat sami sebe a i své spolužáky. Čtvrteční program byl zakončen stezkou odvahy. Poté si všichni opekli špekáčky.

Druhý den ráno po vydatné snídani a úklidu pokojů jsme se vydali pěšky zpět do školy.

Dětem se tato akce velice líbila, považují ji za velmi přínosnou a doufají, že nebyla poslední.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   24. 10. 2019

Poznávání krajiny kolem nás - 3. třída


V úterý 15. října se třeťáci vydali poznávat krajinu kolem nás. Jeden z nejhezčích výhledů na město Varnsdorf a okolí je z Křížové hory, odkud jsme si pojmenovali i nejbližší kopce. Viděli jsme krásnou podzimní přírodu a dokonce jsme se i naučili sami si koupit jízdenku v autobuse.

Na oběd už jsme byli zase zpátky ve škole i s úžasnými zážitky.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Eva Janečková   24. 10. 2019

Exkurze ve sběrném dvoře - 3. třída


Kam se odváží odpad???
Jak se třídí odpady???

Odpovědi na tyto otázky jsme se dozvěděli na exkurzi ve sběrném dvoře. Tam nás provedl pan Adam Cedrych a naprosto vyčerpávajícím způsobem nám všechno nejen ukázal, ale i odpověděl na spoustu zvědavých otázek třeťáků.

Za to mu moc děkujeme.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Eva Janečková   24. 10. 2019

DESKOSPANÍ: Sabotér - Ztracené doly

(11. – 12. 10. 2019)

,,Hej hou, hej hou:“ ozývá z temných štol a tajemných tunelů.

11. října, páteční podzimní odpoledne s usměvavým sluníčkem, 15. hodina. Na ZŠ Východní se schází dvacítka dobrodruhů, jež se s rancem a buřty k opečení chystá, po výstupu na Špičák, vstoupit do podzemí, aby nalezli zlatý poklad ukrytý hluboko v hoře.

Po sportovních hrách v podzimním lese, výhledu ze skály na vrcholku Špičáku v zapadajícím slunci, šťavnatých do zlatova pečených buřtíků a návratu zpět do školy se pouštíme do očekávaného turnaje.

V jednoduché, krásně ilustrované, karetní hře Sabotér se hráči stávají trpaslíky zlatokopy a prohrabávají se do skály, aby nalezli poklady. Pidimužíci tedy hloubí tunel k vysněnému zlatu. Náhle se však zlomí krumpáč, rozbije vozík, spustí se zával či zhasne lampa. Sabotéři udeřili! Ale kdo z okolních hráčů je Sabotér? V této napínavé hře založené na principu tajných identit hráčů, jež se odtajňují až v průběhu hry, se vítězem stane ten, kdo během hraní vykutá nejvíce zlatých valounů.

Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly celkem ve třech čtyřiceti minutových kolech. Nejlepším zlatokopem se stává Adam Svatek. Druhé místo obsazuje Lukáš Slavík a na třetím místě končí Radek Greňo. Odměněni byli ještě Tereza Bučková a Matěj Rejf na místě čtvrtém a pátém.

Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje ZŠ Východní za spolupráci a firmě Albi za zapůjčení herních setů a odměny pro výherce v podobě krásných deskových her.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová, Martin Hoško   24. 10. 2019

Adaptační kurz - 6. třída


Od středy 9. do pátku 11. října 2019 se ve sportovní areálu v Jiřetíně pod Jedlovou uskutečnil adaptační kurz pro 6. ročník základní školy Východní Varnsdorf.

Ve středu 9. 10. čekal na školáky pěší přesun na místo kurzu přes Hraniční Buk. Následovalo ubytování, nastavení pravidel a seznámení s programem. Úvod kurzu obstaraly hry na uvolnění a nastartování spolupráce ve dvojicích, po nich přišly ke slovu pohybové hry. Na zklidnění třídní blok – pravidla pro školu a třídu, plus výroba třídních triček.

Ve čtvrtek 10. 10. proběhl komunikační program se zástupkyní Střediska výchovné péče z Jiříkova a další seznamovací a stmelovací hry. Lektoři se Schrödingerova institutu připravili sérii pohybových her, vyžadujících spolupráci a zapojení se do kolektivu. Večer pak na účastníky čekalo opékání vuřtů a hudba (kytarový doprovod).

Poslední den kurzu, v pátek 11. 10. byl ukryt třídní poklad (ve sklenici ukryté představy o společných zážitcích za nadcházející 4 roky – děti se vžily do pozice děváťáků a popsaly, co by chtěly ve škole a se svou třídní učitelkou prožít). Následovala závěrečná procházka po okolí a pak již jen odjezd zpět domů soukromou autobusovou dopravou.


Adaptační kurz se uskutečnil za dotační podpory Ústeckého kraje.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   15. 10. 2019

Duha - bazén


I letošního ročníku Duhy se účastní naše škola. Žáci tak mají možnost poměřit síly se školami z celého výběžku. První kolo proběhlo ve čtvrtek 26. 9. v rumburském bazénu, kde se sešlo 6 přihlášených škol (7. ZŠ Tyršova RBK se omluvila pro nemoc). Naši žáci od samého začátku museli "makat" ještě za další dva, kteří jim bohužel v šestičlenném družstvu chyběli.

Štafeta, lov míčků, podplouvání, převoz duší s tím vším si poradili s velkou bojovností a dokázali "utrhnout" 3. místo.


Do dalších "bojů" přejeme hodně úspěchu.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   1. 10. 2019

Zdravé svačinky - 5. třída


25. 9. připravovala svačinky 5. třída, poprvé se prodávalo bez nadbytečných sladidel, bez zbytečných éček, zapojilo se víc zeleniny a ovoce - zkrátka zdravě.
Dětem moc chutnalo a na další doprodej už nic moc nezůstalo.


Zdravé svačinky se osvědčily a věříme, že v nich budeme společně pokračovat.

Odkaz na fotogalerii
Odkaz na zdravé svačinky - recepty

Michaela Damnitzová   25. 9. 2019

Výstup na Mount Everest - II. stupeň


Překonat 8848 m vysoký Everest v 1. ročníku školního výstupu zkoušeli žáci 2. stupně. Nakonec se to podařilo žákům 6. ročníku, kteří pokořili Everest a dostali se ještě o kousek dál.
Během výstupu probíhal mezi třídami ještě turnaj v kopané a přehazované.


Dopoledne si všichni užili a těší se na příští 2. ročník, kdy na Everest chce vystoupat celá škola.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   24. 9. 2019

Lunapark Liberec - 1. třída


Nový kolektiv, noví kamarádi, prima zážitky v Lunaparku, cesta vláčkem... to jsou jen malé útržky z bájo dne v Liberci, který si užili 19. 9. naši prvňáčci.
Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   23. 9. 2019

1. třída sází jahůdky

Mgr. Ivana Havranová   10. 9. 2019:: Všechny články ::

 

(c) 2012 Jan Škoda DBnet.cz
WEB Administrátor: Jan Rohm